خاطرات من

  • ۰
  • ۰

انجام پایان نامه مدیریت مالی

انجام پایان نامه ارشد مدیریت
پایان نامه
انجام پایان نامه

ما از مرتبا پرسش میکنیم که ارزش فلان دارای ی کالا سرمایه گذاری چقدر است همین طور مدیریت مالی با اتخاذ برترین تصمیمات سر و کار دارد برای مثال در پروژه خاصی سرمایه گذاری شود یا خیر؟ اصولا مدیریت مالی دارای سه محدوده مهم است .

مدیریت مالی در کمپانی هایی سهامی.

مدیریت مالی در سرمایه گذاری.

مدیریت مالی در بازارهای سرمایه و واسطه های مالی.پس چنانچه ما مالیه را به عنوان حرفه آینده خویش انتخاب کنیم باید در رابطه به هزینه ای هر از محدوده های فوق آبرخی کامل داشته باشیم. که مدیریت مالی در کمپانی های سهامی بر شیوه ایجاد حفظ ارزش اصرار می نماید .

طور مثال شرکت میکروسافت برای توسعه و بازار یابی کالاها خویش بیش از ده ها ملیون دالر هزینه کرده است تا بتواند ارزش ایجاد شده از فروش محصولات قبلی را حفظ نماید. تصمیم های مدیریت مالی مانندبقیه علوم مبتنی بر نظریه های علمی است.

بصورت عموم مدیریت مالی در تمام موسسات بازرگانی.بانکهاوبقیه موسسات مالی همچو کمپانی های تولیدی خرده فروشی ها نقش مهمی را ایفا مکند مدیریت مالی در موسساتی همچو مدارس،شفاخانه ها،و حتی شاهراه ها کاربر د دارند.

اصولا در شرکت مدیران خیلی ی وجود دارند که یکی از با اهمیت زیاد ترین آنها میتواند مدیر مالی باشد برای چه که اداره بخش مالی کمپانی را بر عهده دارد که مهمترین بخش مجموعه های تجارتی و تولیدی است .


نقش کلیدی مدیر مالی

مدیران مالی در شرکت ها نقش محوری را دارا اند وظایف مدیران مالی در سازمانها به طور خلاصه میتوان حاوی بودجه بندی ، تامین مالی در بازار های مالی و بررسی پروژه های سرمایه وی بازاریابی دانست.

تقاضای روز افزون که برای مدیریت مالی بوجود آمده از دو علت سرچشـم ه میگیرد .

روشهای تجزیه ونقد مالی وپیچیده تر شدن بازار های سهام.

جهان ی شدن شرکت های زیاد که نیاز به تامین مالی خارجی دارند

بنا بر این مدیران مالی نه تنها بایستی از فرهنگ تجارتی مجموعه و کشور آگاه باشند بلکه بایستی با فرهنگ تجارتی قوانین مالی کشورهای که با آنها داد ستد بازرگانی دارند نیز آشنا باشند.


وظایف مدیر مالی

وظایف اصلی مدیر مالی تصمیم گیری درباره سه مطلب با اهمیت است.

تصمیم در مورد سرمایه گذاری .

تصمیم در باره تامین مالی.

تصمیم درباره تقسیم سود سهام.

هر یک از این تصمیم ها می بایست در رابطه به هدف شرکـت باشدکه ترکیب هر سه مورد فوق ارزش شرکـت را جهت سهامداران میزان اکثر خواهد کرد.

تصمیم گیری در رابطه به سرمایه گذاری از عبارت مهمترین تصمیم ها برای مدیر مالی یک شرکـت مباشد تا بتواند چنان سرمایه گذاری نماید که اهداف مالیکین مشتریان را به روش احسن برآورده سازد.

همین قسم تصمیم گیری در رابطه به تامین مالی ترکیب ویا ساختار سرمایه مباشد.

و همین قسم تصمیم گیری درباره تقسیم سود سهام که حاوی درصدی از درآمد شرکت است که به سهام داران سالانه به عنوان سود سهام شان پرداخت می شود است .تاریخچه مدیریت مالی

مدیریت مالی مد ت ها به عنوان بخشی از اقتصاد محسوب میشد که در اوایل قرن بیستم مدیریت مالی به عنوان رشته جداه از اقتصاد بیان شد.که در ابتدا مدیریت مالی با مسایلی همچو وسائل های مالی ،موسسات مالی و بازار سرمایه سروکار داشت.

که بالاخیردر سال 1900 مدیریت مالی رشته علمی محسوب شد.که از آن زمان تا کنون وظایف مدیریت مالی دستخوش تغیر بوده تردیدی نیست که در آینده نیز شاهد تغیرات بیشتری باشد

با پیمایش صنایع نو اقدامات صنایع گذشته در راهی دست یابی به تغیراتی ناشی ازتکنالوژی نوین و سازش به آن مبحث مدیریت مالی هم بر پایه علمی استوار گردید این رشته علمی با مصرف از علوم رایانه ، پژوهش عملیاتی اقتصاد سنجی همچنان راهی تکامل می پیماید که این روشهای علمی از سال 1950 به این طرف یکی بعد از دیگری عرضه شد .

در طول دهه 1930 مجموعه ها با ورشکستگی تجدید سازماندهی همین طور با کمبود نقدینگی مواجه شدند و قوانین مقررات را برای بازاراوراق بهادار تنظیم گردید چنانچه چه در دهه چهل اوایل دهه پنجاه موضوع مدیریت مالی جنبه توصیفی داشت ولی مساله بنگاها بیشتر از نظر ای خارج از سازمان متوجه مدیران مالی بود .

به هر ترتیب حرکت بسوی تجزیه و ارزیابی از انتها دهه پنجاه شروع شد باعث شد تا تصمیمات مدیران بسوی به میزان اکثر رساندن اهمیت سهام شرکت ها سوق داده شود که اصرار بر مساله حد اکثر رساندن اهمیت هر شرکت تا قرن 21 ادامه یافت . با توجه به آنچه تا کننون گفتیم سیر تجامعی مدیریت مالی دارای سه ویژگی با اهمیت زیاد به شرح ذیل است.

1- مدیریت مالی رشته نسبتا نو شاخه از علم مدیریت است.

2- مدیریت مالی آنگونه که در حال حاضر بکار میرود بر تصمیم گیری استوار است.

3- حرکت مستمر و سرعت فراینده پیشرفته ای اقتصادی نوید بخش این است که مدیریت مالی نه فقط نقش مهمی را به عهده میگیرد بلکه بر سرعت پیشرفت این رشته علمی باز افزوده خواهد شد تا بتواند راه گشای مدیران مجموعه های باشد که همیشه بامسایل موارد تازه روبرو می باشند .

نقش مدیران مالی در شرکـت ها

بطور عموم مدیران مالی در شرکت ها نقش زیاد مهمی از هر لحاظ دارا میباشند که چند وظیفه آنهارا بطور مختصر ذکرمیکنیم.

-نظارت بر کار های حسابداری طرهای طویل مدت برای مجموعه ها و کنترول خرج هزینه ها مطابق مقررات محاسبات عمومی و مقررات مالی مجموعه .

نظارت کنترول بر اسناد و اوراق بهادار و وجوه نقدی و ارزی و حساب بانکی کمپانی کنترول وجوه برای مصارف شرکـت و جابجای بموقع حسابها.

نظارت بر انجام کار های حسابداری مالی وکنترول ضروری درباره نگهداری دفاتر حسابداری مالی.

نظارت بر تولید و ساخت تنظیم بودجه کنترول هزینه های جاری وسرمایه شرکت ارایه به هیت مدیره مجمع عمومی شرکا

نظارت بر تامین عتبارات و وجو ضروری برای سرمایه گذاری دراز مدت طرح های مختلف وباز پرداخت قرضه ها سر رسیدها.

نظارت بر کار های واحد خدماتی اتومبیل ی و نیز برسی اجرای روشها تکنیکها و تایید پروگرام های طراهی شده بوسیله واحدهای خدماتی اتومبیل ی.

نظارت و برسی وتفسیر آیین نامـه ها،دستورالعملها ومقررات مالی تهیه و تولید شده توسط امور تدوین و مقررات صنعت نفت و کنترولهای لازم جهت اجرای آن.

نظارت بر امور طراحی ،اجرا کاربر د روشهای سیـستم های یکنواخت مالی صنعتی در سطح صنعت.

حسابداری طرحها و امور ذیحسابی نظارت بر تدوین کنترول و همآهنگ ی مقررات مالی نظارت بر برسی مسایل مالیاتی شرکـت ها تابعه.

نظارت بر اجرای صحیح تصویب نامـه ها ، مقررات و روشهای مالی مورد عمل در صنایع مختلف و همآهنگ نمودن کلیه کار های مالی و حسابداری شرکـت با توجه به مقررات تجاری و تصویب نامـه ها.

نظارت بر انجام کلیه کار های پروگرام ریزی مالی کمپانی حاوی برسی های وام سرمایه گذاری و کنترول منابع و مصارف مالی برنامـه ریزی تجزیه تحلیلهای آماری تولید و ساخت آمار گزارشهای تلفیقی مالی،برسی قیمتها،تنظیم بودجه،کنترول نرخ های سرمایه وی جاری
سفارش انتها نامـه

  • ۹۵/۰۵/۰۳
  • سینا مرادمند

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی