خاطرات من

  • ۰
  • ۰

چرا پینگ این قدر مشهور شده است؟

خرید سرویس کاهش بینگ

سرویس کاهش پینگ,کاهش پینگ,خرید سرویس کاهش بینگ

چنان که گفتیم پینگ ساده‌ترین راه برای اطمینان از کار کردن تمام اجزای یک شبکه یا هاست ویِژگزینشه است. پینگ یک درخواست اکو (echo request) 32 بایتی با استفاده از پروتکل ICMP می‌فرستد همان گونه که از اسمش معلوم است فقط کاری که گیرنده بایستی انجام دهد اکو کردن پیام است. وقت ی پیام را دریافت کردید می‌فهمید که هاست مقصد هم کل شبکه سرپا در حال کارند.

اما ترافیک واقعی اینترنت بسیار زیاد بزرگ‌تر است داده‌ها اکثرا در اندازه ‌های کیلوبایت مگابایت مبادله می‌شوند که هزاران و میلیون‌ها بار بزرگ‌تر از بسته‌های پینگند. بسته‌های داده‌ی واقعی بایستی به صورت تکه تکه ارسال شوند و سرورهایی که می بایست آن‌ها را دریافت کنند یا فوروارد کنند واقعا ً به زحمت می‌افتند. پروتکل‌های مورد مصرف نیز کاملاً مفرق ند (HTTP، SMTP، FTP و…). اصلاً می‌توان مسیریاب‌ها را چنان پیکره‌بندی کرد که بسته‌های پینگ را که کاری با ترافیک معمول اینترنت ندارند در اولویت قرار دهند و زمان پینگ را ارتقا داد. به علاوه بین دو نقطه مجموعه‌ی پیچیده از گره‌ها لینک‌های ارتباطی سریع و کند قرار دارند که دستور پینگ تقریباً هیچ اطلاعی در مورد این تنگناها به شما نمی‌دهد.

اما پینگ یک دستور زیاد آسان است؛ مدت بسیار زیاد ی است که وجود داشته تمام با آن آشنا می باشند . همه‌ی سیستم علت ‌ها به عنوان جزء استاندارد دستور پینگ را در خود دارند، در نتیجه پینگ کردن رایگان و دم دست است. اضافه کردن پینگ به پروگرام ‌های دیگر کاری ندارد دیگر روش‌ها وسائل های اندازه‌گیری سرعت اینترنت پیچیده‌ترند و ممکن است نیاز به نصب یا روش داشته باشند.

و اما پینگ تأخیر نقطه به نقطه را نشان می‌دهد که درمورد تأثیر آن در ارتباطات اینترنتی ماهواره‌ای رابطه‌ی آن با پهنای باند شرح دادیم.


چطور پینگ تایم هاست یا سرور را کم شدن بدهید؟

نخست این‌که در گزینش سرور هاست نمی‌توان فقط به پینگ تایم تذکر کرد. در موارد ی اصلاً می بایست از پینگ تایم پایین صرف نظر کرد. چنانچه شما یک سرور هاست با پورت ۱۰۰ مگابیت با با کیفیت ترین اتصال اینترنت تولید و ساخت بکنید ولی اتصال اینترنت خودتان (یعنی اینترنتی که از ISP تهیه و تولید کرده ‌اید از آن می‌خواهید به سرورتان از راه دور وصل شوید) پایدار نباشد پایین و بالا خیلی داشته باشد پینگ تایم شما به سرور زیاد خواهد شد. زمان پینگ چیزی نیست که تنها سرور هاست در آن تأثیر داشته باشند. عوامل متعددی بر زمان پینگ یا تأخیر موثر ند:

۱-واضح است: فاصله‌ی شما تا سرور. اگر شما در ایرانید پینگ تایم شما به سرور ایرانی کم‌تر خواهد بود، هر چند این سرور پهنای باند کم‌تری نسبت به سروری در آن سر جهان داشته باشد.

۲-اتصال اینترنت شما: اتصال اینترنت کم سرعت، با قطعی و وصلی مکرر بالا و پایین زیاد زمان پینگ را ارتقا می‌دهد.

۳-مصرف پهنای باند: اگر شما تا نفس انتها اتصال اینترنت‌تان را به کار گرفته‌اید اما اگر چه پینگ کردن پهنای باندی که به چشم بیاید نمی‌خواهد شاید زمان پینگ‌تان خیلی شود.

۴-مسیریاب‌ها، گره‌های میانی: هر مسیریاب و گره میانی که بر سر راه رابطه شما تا سرور هاست مورد نظر قرار گرفته باشد قدری بر پینگ می‌افزاید.

۵-پروگرام ‌های در حال اجرا: بسته‌های پینگ اکثرا ٌ ً بسته‌های اولویت‌داری نیستند. چنانچه تمام منابع پردازشی سیسـتم در حال مصرف باشد شاید بر زمان پینگ شما افزوده شود.

۶-فایروال: این وسائل ها رفیق دارند تمام بسته‌های ورودی را چک کنند؛ پس بر زمان انتقال بسته‌ها می‌افزایند.

۷-اتصالات بی‌سیم: اتصالات بی‌سیم باید سیگنال‌های دیجیتال را جهت ارسال به سیگنال‌های رادیویی تبدیل کنند. این کار بر زمان پینگ شما تاثیر بد می‌گذارد.


کاهش زمان پینگ جهت بعضی فرد دها ارزش حیاتی دارد در موارد ی ارزش چندانی ندارد. برای دانـلود فایل‌های بزرگ یا مرور معمولی وب، برای هاستینگ وب‌سایت‌های عمومی نیازی نیست چندان بابت زمان پینگ به خود استرس داد. اما برای ارتباطات آنلاین به ویژه ارتباطات آنلاین هم‌زمان صوتی عکس ی پینگ خیلی مهم است. اصولا ً هر جا که مفهوم زنده بودن رابطه بیان باشد زمان پینگ ارزش پیدا می‌کند. برای بازی‌های ویدیویی چندفرد ه‌ی آنلاین پینگ تایم کم ضروری و حیاتی است. چنانچه شما از دیگر بازی‌کنان پینگ تایم بیش‌تری داشته باشید احتمالا مشغول شلیک به هدفی باشید که قبلاً نابود شده هنوز خبرش به شما نرسیده یا با دشمن رودررو شوید و درحالی که خیال می‌کنید دمار از روزگارش درآورده‌اید خودتان به دست حریف نیست شده باشید! اما پینگ خیلی پایین در مقایسه با حریفان همـواره بهتریـن مورد نیست.

با دانستن عوامل افزایش زمان پینگ حدس زدن راه‌های کاهش وقت پینگ چندان دشوار نیست. اولین راه کم شدن فاصله است. منظور این نیست که خودتان جابه‌جا شوید. احتمـا ش کم است حاضر باشید به خاطر موفق یت در گیم آنلاین ترک وطن بکنید . ولی چنانچه بتوانید برای بازی‌تان به سرورهایی وصل شوید که پینگ تایم کم‌تری دارند این کار را بکنید. برخی وقتها استفاده از سرویس‌های تونل‌زنی (tunneling) جواب می‌دهد. این سرویس‌ها شما را از طریق یک IP واسط به سرور مورد نظرتان وصل می‌کنند ً می‌کوشند کوتاه‌ترین مسیر را به سمت هاست مورد نظر پیدا کنند.

چنانچه قصد خرید سرور گیم یا سرور هاست دارید و جهت تان پینگ اولویت دارد خوب است به دنبال سرورهایی باشید که کم‌ترین فاصله را با شما دارند.

غیرفع ال کردن فایروال، بستن پروگرام ‌هایی مثل دانـلود منیجرها، مطمثن شدن از تمیـز بودن رایانه از ویروس‌ها و بدافزارها، بستن همه‌ی برنامـه ‌ها و پروسه‌های غیرضروری در حال اجرا نیز می‌تواند مفید باشد.

عدم مصرف از اتصالات اینترنتی بی‌سیم، تعویض کابل‌های قدیمی ممکن در شرایط ناچاری موثر باشد. ولی تغییر ISP تولید و ساخت ‌ی اشتراک اینترنت خوبتر حتمـا ً موثر است.

در نهایت اگر تنها پینگ جهت تان مهم است می‌توانید تنظیمات MTU (ماکزیموم واحد انتقال داده) را تغییر دهید. با کم کردن از اندازه‌ی MTU سرعت دانـلود و آپلودتان محدود خواهد شد اما تأخیر کم شدن پیدا خواهد کرد در بازی‌های انلاین که انتقال فایل‌های بزرگ در کار نیست این کار می‌تواند موثر باشد. با مصرف از بسته‌های کوچک سربار TCP/IP ارتقا پیدا می‌کند، اندازه انتقال بار مفید کاهش پیدا می‌کند فقط خاصیت ‌اش این است که بسته‌های کوچک‌تر شده زودتر کانال انتقال کم‌سرعت شما را خالی می‌کنند.

گاهی ISPها به‌مخصوص اینترنت‌های متعلق به شرکت ‌ها، مؤسسه‌ها دانشکده ‌ها احتمالا گاهی پورت‌ها را ببندند یا در آن‌ها تأخیر ایجاد کنند. این کار اکثرا ً به طور ویِژگزینشه برای مواجهه با وسائل های اشتراک فایـل غیرقانونی انجام می‌شود اما می‌تواند جهت فرد دهایی مثل بازی‌های آنلاین هم ضرردار باشدو اما از اتلاف جامعه‌ی بشری پیش‌گیری نماید ! چنانچه چنین اتفاقی افتاده باشد اکثرا ٌ ً از طریق پینگ نمی‌توانید به آن پی ببرید مگر این‌که این ایجاد تأخیر روی بسته‌های پینگ هم اعمال شده باشد.

دستور trace-route هم می‌تواند در پیدا کردن علت پینگ بالا به کار بیاید. دستور پینگ زمان رفت برگشت کلی را از مبدأ تا هاست مقصد محاسبه می‌کند. اما اگر وقت پینگ زیاد باشد برای تان معین نمی‌کند که مساله از کجای مسیر بوده است. ستور trace-route ولی آمار تک تک گره‌هایی را که در مسیر به آن‌ها بر می‌خورد برمی‌گرداند. اگر یکی از این هاست‌های میانی به ازدحام بسته‌های پینگ شما را بیش‌تر از میزان معمول نگه دارد با دستور trace-route می‌توانید آن را پیدا بکنید . وجود علامت * در خروجی این دستور برای گام (hop) نشانه‌ی مساله در آن گره میانی است. حال اگر بتوانید به طریقی مسیر اتصال‌تان به هاست مقصد را تغییر دهید که از این گره میانی کُند پرهیز بکنید این دستور به دردتان خورده است.

  • ۹۵/۰۳/۰۵
  • سینا مرادمند

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی